Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33BXBPM6357D1ZN
Approx. Rs 78,000 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Conveyor Type | Belt |
| Type of Belt Conveyor | Flat Belt Conveyor |
| Load Capacity | 201 - 500 kg |
| Application/Usage | Industries |
| Belt Material | PVC |
| Warranty | 1 Year |
| Material | Mild Steel |
Additional Information:
Approx. Rs 95,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Conveyor Type | Belt |
| Type of Belt Conveyor | Flat Belt Conveyor |
| Capacity | 500 Kg/Feet |
| Load Capacity | More than 1000 kg |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-automatic |
| Speed | 210 m/min |
Approx. Rs 78,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Type of Belt Conveyor | Flat Belt Conveyor |
| Load Capacity | More than 1000 kg |
| Application/Usage | Industries |
| Warranty | 1 Year |
| Belt Material | PVC |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 95,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Type of Belt Conveyor | Flat Belt Conveyor |
| Belt Material | RUBBER BELT |
| Material | MILD STEEL |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 1,20,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Type of Belt Conveyor | Flat Belt Conveyor |
| Load Capacity | More than 1000 kg |
| Belt Material | RUBBER BELT |
| Warranty | 1 YEAR |
| Material | MILD STEEL |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 1,09,999 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Stainless Steel | SS 304 |
| Surface Finish | POLISHED |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 1,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Conveyor Type | Belt |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-automatic |
| Speed | 210 m/min |
Approx. Rs 1,25,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Type of Belt Conveyor | Flat Belt Conveyor |
| Load Capacity | More than 1000 kg |
| Warranty | 1 YEAR |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 1,00,000 / PIECEGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 PIECE |
| Type of Belt Conveyor | Flat Belt Conveyor |
| Load Capacity | More than 1000 kg |
| Belt Material | PVC |
| Material | MILD STEEL |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 1,20,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | ICON |
| Belt Material | PVC |
| Load Capacity | More than 1000 kg |
Additional Information:
Approx. Rs 98,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Type of Belt Conveyor | Inclined Belt Conveyor |
| Conveyor Type | Belt |
| Capacity | 500 Kg/Feet |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Application/Usage | Industries |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | Mild Steel |
| Inclination | Inclined |
| Is It Customised | Yes |
Additional Information:
Approx. Rs 2,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Warranty | 1YEAR |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 2,30,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Warranty | 1year |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Icon Conveyors. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited