Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33BXBPM6357D1ZN
Approx. Rs 89,000 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Belt Width | More than 1000 mm |
| Material | PVC |
| Belt Thickness | 3 - 5 mm |
| Type of Conveyor Belt | Cleated Conveyor Belt |
| Load Capacity | Upto 200 kg |
| Features | Heat Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 95,000 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Type of Belt Conveyor | Inclined Belt Conveyor |
| Belt Width | 501 - 1000 mm |
| Belt Thickness | 3 - 5 mm |
| Material | PVC |
| Type of Conveyor Belt | Cleated Conveyor Belt |
| Load Capacity | Upto 200 kg |
| Features | Chemical Resistant |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 55,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Type of Belt Conveyor | Flat Belt Conveyor |
| Conveyor Type | Belt |
| Application/Usage | Industries |
| Usage/Application | Packaging |
| Inclination | Inclined |
| Is It Customised | Yes |
Additional Information:
Explore More Products
© Icon Conveyors. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited