Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33BXBPM6357D1ZN
Approx. Rs 2,70,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Roller Material | Mild Steel |
| Capacity | 500 Kg/Feet |
| Application/Usage | Industries |
| Inclination | Horizontal |
| Speed | 210 m/min |
Additional Information:
Approx. Rs 1,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Type of Belt Conveyor | Inclined Belt Conveyor |
| Speed Adjustable | Yes |
| Belt Material | PVC Cleated Belt |
| Material | MS |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 1,15,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 150 Kg/Feet |
| Length | 40-60 Feet |
| Application/Usage | Industries |
| Automation Grade | Automatic |
| Material | Mild Steel |
| Speed | 180 m/min |
Approx. Rs 2,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 3,20,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Usage/Application | Assembly Lines |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 2,75,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Usage/Application | Assembly Lines |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 1,35,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Height Of Conveyor | cutomised |
| Operating Speed | cutomised |
| Belt Speed | cutomised |
| Warranty | 1 year |
Additional Information:
Approx. Rs 1,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Icon Conveyors. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited