Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33BXBPM6357D1ZN
Approx. Rs 68,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Stainless Steel (SS) |
| Type of Belt Conveyor | Inclined Belt Conveyor |
| Load Capacity | 1000 kg |
Approx. Rs 1,10,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Type of Belt Conveyor | Inclined Belt Conveyor |
| Warranty | 1year |
| Is It Customised | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 1,98,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Application/Usage | Packing Industries |
| Surface | Galvanized |
| Brand | Icon Conveyors |
| Speed | 210 m/min |
| Country of Origin | Made in India |
| Conveyor System | 1 |
Additional Information:
Approx. Rs 85,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Type of Belt Conveyor | Inclined Belt Conveyor |
| Conveyor Type | Belt |
| Capacity | 500 Kg/Feet |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Application/Usage | Industries |
| Material | PVC |
| Inclination | Inclined |
Additional Information:
Explore More Products
© Icon Conveyors. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited