Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33BXBPM6357D1ZN
Approx. Rs 1,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Conveyor Type | Roller |
| Roller Material | Steel |
| Material | Mild Steel |
| Roller Diameter | 48 , 76 , 89mm |
Approx. Rs 1,20,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Conveyor Type | Roller |
| Roller Material | Mild Steel |
| Material | Mild Steel |
| Application/Usage | Industries |
| Inclination | Horizontal |
| Automation Grade | Semi automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 68,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Roller Material | Steel |
| Roller Diameter | 34 , 48 , 76, 89mm |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 75,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 Piece |
| Brand | Icon Conveyors |
| Material | Mild Steel |
| Roller Diameter | 89 mm |
| Usage/Application | Pallet Moving |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 2,80,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Warranty | 1year |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 1,20,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Roller Material | Mild Steel |
| Usage/Application | Industries |
| Material | Mild steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 2,30,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material Handling Capacity | More Than 500 kg/feet |
| Roller Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 1,70,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Roller Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 1,98,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material Handling Capacity | More Than 500 kg/feet |
| Usage/Application | Industries |
| Material | Mild steel |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
Additional Information:
Approx. Rs 2,10,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Capacity | 500 Kg/Feet |
| Conveyor Type | Belt |
| Material | Plastic |
| Operating Speed | 2-3 m/s |
| Length | 100 feet |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Application/Usage | Industries |
| Inclination | Horizontal |
| Speed | 180 m/min |
Additional Information:
Explore More Products
© Icon Conveyors. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited