Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33BXBPM6357D1ZN
Approx. Rs 2,50,000 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Capacity | CUSTIMIZED |
| Usage/Application | TRUCK LOADING & UNLOADING |
| Brand | ICON |
| Application/Usage | PACKING INDUSTRIES |
| Height | CUSTIMIZED |
| Inclination | Inclined |
| Size | CUSTIMIZED |
| Reach Into Vehicle | CUSTIMIZED |
| Below Ground Level | CUSTIMIZED |
| Available Belt Width | CUSTIMIZED |
| Features | CUSTIMIZED |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 3,20,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Length | 20-40 feet |
| Application/Usage | PACKING INDUSTRIES |
| Brand | ICON |
| Automation Grade | Semi-automatic |
| Inclination | Inclined |
| Operating Speed | CUSTIMIZED |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 3,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Conveyor Type | Belt |
| Material Handling Capacity | 100 kg per feet |
| Capacity | 500 Kg/Feet |
| Brand | ICON CONVEYORS |
| Application/Usage | Industries |
| Material | Mild Steel |
| Inclination | Inclined |
Additional Information:
Approx. Rs 2,65,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material Handling Capacity | More Than 500 kg/feet |
| Type | conveyor |
| Material | Stainless Steel |
| Warranty | 1year |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 2,90,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Conveyor Type | Belt |
| Material Handling Capacity | 100 kg per feet |
| Capacity | 500 Kg/Feet |
| Application/Usage | Industries |
| Material | Mild Steel |
| Inclination | Inclined |
Additional Information:
Approx. Rs 2,90,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Conveyor Type | Belt |
| Material Handling Capacity | 100 kg per feet |
| Capacity | 500 Kg/Feet |
| Brand | ICON CONVEYORS |
| Material | Mild Steel |
| Application/Usage | Industries |
| Inclination | Inclined |
Additional Information:
Approx. Rs 2,90,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Conveyor Type | Belt |
| Material Handling Capacity | 100 kg per feet |
| Capacity | 500 Kg/Feet |
| Brand | ICON CONVEYORS |
| Application/Usage | Industries |
| Material | Mild Steel |
| Inclination | Inclined |
Additional Information:
Approx. Rs 2,90,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Conveyor Type | Chain |
| Material Handling Capacity | 100 kg per feet |
| Capacity | 500 Kg/Feet |
| Type | truck |
| Usage/Application | industrial |
| Brand | icon |
| Application/Usage | Industries |
| Material | Stainless Steel |
Explore More Products
© Icon Conveyors. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited