Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33BXBPM6357D1ZN
Approx. Rs 2,30,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Conveyor Type | Belt |
| Type of Belt Conveyor | Flat Belt Conveyor |
| Capacity | 500 Kg/Feet |
| Load Capacity | 1000 kg |
| Application/Usage | Industries |
| Usage/Application | Packaging |
| Material | PVC |
| Warranty | 1year |
| Inclination | Horizontal |
| Is It Customised | Yes |
Additional Information:
Approx. Rs 1,49,999 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Automation Grade | Semi-Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 2,60,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Length | 60-100 Feet |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-automatic |
| Inclination | Horizontal |
| Speed | 210 m/min |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 2,00,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Conveyor Type | Chain |
| Capacity | 500 Kg/Feet |
| Length | 60-100 Feet |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-automatic |
| Speed | 210 m/min |
Approx. Rs 1,35,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Warranty | 1year |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 2,30,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Automation Grade | Semi Automatic |
| Country of Origin | Made in India |
Explore More Products
© Icon Conveyors. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited