Coimbatore, Tamil Nadu
GST No. 33BXBPM6357D1ZN
Approx. Rs 89,999 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Usage/Application | Packaging |
| Warranty | 1 YEAR |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 2,80,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Conveyor Type | Roller |
| Roller Material | Stainless Steel |
| Capacity | 500 Kg/Feet |
| Application/Usage | Industries |
| Inclination | Inclined |
Additional Information:
Approx. Rs 65,000 / UnitGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Capacity | 100-150 kg per feet |
| Length | 40-60 ft |
| Application/Usage | Packing Industries |
| Type | Printing Conveyor |
| Driven Type | Motor |
| Surface | Polished |
| Automation Grade | Semi-automatic |
| Speed | 2-3 m/s |
| Material | Stainless Steel |
Approx. Rs 1,20,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Brand | ICON |
| Material | Mild Steel |
| Automation Grade | Semi-automatic |
| Speed | 180 m/min |
Approx. Rs 90,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Length | More than 1500 mm |
| Roller Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 98,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Inclination | Inclined |
| Automation Grade | Semi-automatic |
| Speed | 180 m/min |
Approx. Rs 1,65,000 / PIECEGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 10 PIECE |
| Capacity | 150 Kg/Feet |
| Length | 60-100 Feet |
| Automation Grade | Semi-automatic |
| Speed | 120 m/min |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 98,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Warranty | 1year |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Approx. Rs 2,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Conveyor Type | Chain |
| Capacity | 500 Kg/Feet |
| Length | 30 feet |
| Application/Usage | Industries |
| Speed | 120 m/min |
| Material | Stainless Steel |
Approx. Rs 2,50,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Material | Stainless Steel (SS) |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Warranty | 1year |
| Country of Origin | Made in India |
Approx. Rs 2,90,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Warranty | 1year |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Stainless Steel (SS) |
Additional Information:
Approx. Rs 2,90,000 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Material | Mild Steel (MS) |
| Usage/Application | Assembly Lines |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
Explore More Products
© Icon Conveyors. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited